Aca Stojković "pirotski mister gol" - het-trik za 45 minuta; U drugom poluvremenu moglo je još toliko! Pukovčani otišli sa četiri gola u mreži

14. oktobar 2018. 16:00 Sport Pirot Plus Online

"Iz minuta u minut"

Srpska liga Istok

10. kolo

Pirot : Radnički - Pukovac 4:0 (3:0)

Radnički: Cvetanović -, Vlajković 7, B. Mančić 7, Dojkić 7, Marković 7 (Petrov 7), Tolić 8, Ivković 8, Jovanović 8, Milinković 7, Stojković 9, Milošević 7 (Spasić 7).

Rezerve: Stamenković, Petrov, Ćirković, Vučetić, Tomović, Ristov, Spasić.

Strelci: Stojković u 6., 8. i 35. minutu i Jordan Jovanović u 65. minutu.

Igrač utakmice: Aca Stojković, Radnički Pirot.

Dobre igre u poslednje vreme vraćaju gledaoce na Stadion. Očekivanja ljubitelja fudbala pre meča bila su, naravno, da "beli" nastave seriju pobeda. Marko Vidojević, novi šef Stručnog štaba odlučio se da pored Milinkovića drugi "bonus" bude golman Cvetanović, što je omogućilo da standardni levi bek, odlični Boža Mančić, konačno bude starter.

Neposredno pre početka utakmice Vidojević je odlučio da odmori i Denisa Ristova, a u igru uvede Predraga Ivkovića.

U timu nema Miloša Spasića koji tokom ove nedelje nije trenirao zbog privatnih obaveza. Novo ime među starterima je iskusni Aca Stojković koji se vratio sa Islanda i u Paraćinu postigao dva gola.

Pukovac jeste poslednji na tabeli, ali je u najavi Marko Vidojević rekao da to ne treba da bude bilo kakva prednost, već pobeda mora da se zasluži.

4. minut slobodan udarac Jovanovića iskosa sa leve strane. Golman izbacuje u korner.

6. minut Gooool Aca Stojković 1:0.

Korner Ivkovića, utrčao je "mister gol" Aca Stojković i ubacio u mrežu.

8. minut Gooool Aca Stojković 2:0!

Ponovo centaršut Ivkovića i ponovo sa 5 metara šutira u mrežu.

12. minut korner Ivkovića na suprotnu stranu odakle Marković centrira, a Dojkić glavom šutira pored gola.

42. minut Marko Vidojević može da bude zadovoljan. Njegov tim igra dobro. Ne samo zbog rezultata već i zbog organizovane igre.

44. minut odličan prodor Milinkovića, povratna lopta Milošević sa 14 metara šutira preko gola.

45. minut Aca Stojković ne uspeva da zahvati loptu glavom.

46. minut kraj prvog dela. Pukovac jeste primio tri, ali je moglo da bude ubedljivije.

Dobra igra Radničkog. Aca Stojković u centru pažnje!

65. minut Gooool Žordi Jovanović 4:0!

Kakav gol, strašan gol! Jovanović je sa 35 metara uputio pravu "bombu"! Lopta je završila u levom gornjem uglu.

72. minut aplauze je dobio Saša Jović. Šutirao je sa 25 metara tik iznad gola! Prvi ozbiljniji pokušaj.

Domaći su smanjili intenzitet igre, ali bez obzira na to Spasić, Ivković i Tomović imali su nekoliko prilika.

76. minut najbolja prilika u nastavku, Ivković sa 8 metara pogađa spoljni deo mreže.

81. minut Ivković je "ukrao" loptu na 20 metara i umesto da je krenuo ka golu ubacio je Tomoviću koji je postigao gol iz ofsajd pozicije.

90. minut Dobra lopta Ivkovića do Milinkovića koji sa 10 metara šutira kraj gola.

Radnički je danas, bez mnogo napora, fudbalski zrelo, napunio mrežu Pukovčana. Ono što je u svemu bilo još važnije vratila se igra, ide lopta, stvoreno je mnogo prilika, igralo se s lakoćom. Još jedna utakmica koja uliva nadu da će serija biti nastavljena i u Leskovcu i dalje! Pirgosi su to još jednom umeli da ispoštuju!

Dolazak Marka Vidojevića promenio je "krvnu sliku" igračima, slobodno mogu reći i pomoćnicima, ali i ono malo ljudi što vodi ovaj Klub. Počeli su da uče neke detalje koje ili nisu znali ili nisu hteli da rade. Neki po zaduženju, drugi za zaradu.

Vidojević je uredio neke momente koji nisu bili na nivou ranijeg Radničkog koji on zna, uspostavio red i atmosferu i u svlačionici i na treningu i utakmici, ali nije mogao, jer se ne pita za to, da promeni i onaj neophodni odnos ljudi u Klubu prema javnosti, novinarima...

U Radničkom mora da se zna red ko je ko i ko kakve odluke donosi. Da li to radi predsednik, tehnički sekretar ili "crne košulje"! Da se zna ko kakve odluke donosi i da li su te odluke u skladu sa propisima Fudbalskog saveza Regiona Istočne Srbije.

Naši posetioci Portala imali su na dlanu današnju utakmicu "Iz minuta u minut". Tu treba dosta truda i angažovanje dva čoveka u Redakciji zarad Radničkog. Puna tri sata! Pošto je nedostajala samo izjava trenera i nekog igrača krenuli smo da što pre i to postavimo na Portal! To se radi kraj terena ispred miks pulta koji je dužan Klub da ima. Gledate, verujem, utakmice. Fudbal, košarku i vidite gde se daju izjave na poluvremenu i na kraju! Igrači i treneri govore utiske na poluvremenu i na kraju utakmice, a iza njih MIKS PULT! Nema ljudi u crnim košuljama. Oni su van, vode računa o redu na tribinama!

Radnički je doveo uniformisane, ima ih skoro koliko i gledalaca i za dobar novac na dve utakmice zarade dobro. Ali oni, valjda zbog nasrtaja njihovog gazde na našeg novinara i kritike zašto oni to rade, kada pravila FS RIS kažu da to mogu da rade i redari u civilu, uz pretnju silom ne dozvoljavaju novinaru ili novinarima, da rade svoj posao. Tamo, gde treba, ispred miks pulta.

Kako smo svi oterani i poslati 4oo metara dalje u kancelariju koju je Klub zakupio za dva korišćenja u nedelji, da tamo dobijemo izjave, mi to, zbog posetilaca Portala koji čekaju završni deo izveštaja, nastojimo da uradimo profesionalno tamo gde je DOZVOLJENO. I novinarski, što pre! Kolege će to raditi tek za ponedeljak! Mislimo na TV, njih je bilo danas!

Evo fotografije gde je predsednik napuštao Stadion, a iza njega, koga li su čuvali, stajali su oni u crnim majicama, nekada u košuljama, nabildovani i spremni da izvrnu ruku ili uhvate za vrat.

Zahvaljujući Marku Vidojeviću, izjavu smo dobili na parkingu. Neka se zna.

I da ponovim, zahvaljujući Marku i njegovim fudbalerima, Radnički fudbalski raste. A što se tiče svega drugog, e tu će očigledno biti potrebno vreme. Ali i još nešto. Onaj ko je u Klubu neophodno je da poznaje zahteve svih. I publike, i "crnih košulja", ali i novinara! To je obaveza! Kada interneta nema, što je obaveza takođe!