"Gimnazijalke" poražene od "Crvene zvezde" iz Beograda

14. februar 2020. 09:00 Sport Pirot Plus Online

Triglav ŽKLS

12.kolo

ŽKK Gimnazijalac Tigar - KŽK Crvena zvezda KOMBANK 46:66 (06:16, 21:18, 08:13, 11:19)

Gimnazijalac Tigar : Staša Bunčić-7, Jovana Ignjatović-11, Vera Đorđević-14, Anđela Gošić-5, Anastasija Madić-2, Bratislava Ignjatović-5, Branka Marković, Zorana Filipov, Anica Golubović-2, Maja Stanojević

U 12. kolu Triglav ŽKLS, u hali Kej su se, pred oko 250 gledalaca u fantastičnoj atmosferi, sastale košarkašice ŽKK Gimnazijalac Tigra i ekipe Crvena zvezda KOMBANK iz Beograda.

Košarkašice Gimnazijalca pružile su snažan otpor kadetkinjama Crvene zvezde, naročito u drugoj četvrtini koju su dobile sa 21:18. Gotovo tri četvrtine košarkašice Gimnazijalac Tigra bile su izjednačen rival lideru na tabeli kadetske lige, držale rezultatski priključak do 25 minuta kada je na semaforu bilo 33:38. ali je u poslednjoj četvrtini umor učinio svoje pa je do kraja kvalitet gošći došao do izražaja i na kraju su kadetkinje Cvrene zvezde slavile sa 46:66.
Najefikasnije kod gošći iz Beograda bile su Miljana Ćaćić sa 16 poena, Helena Kovačević, MVP utakmice sa 15 poena, 15 skokova, 5 asistencije i 6 osvojenih lopti i Dunja Zečević sa 10 poena.
Kod domaće ekipe najefikasnija je još jednom bila Vera Đorđević sa 14 poena i 9 skoka, dok je Jovana Ignjatović postigla 11 poena.

Pionirke Gimnazijalca su u sredu učestvovale na turniru u Beloj Palanci, gde su u konkurenciji ekipa iz Niša i Bele Palnke osvojile prvo mesto. U međusobnim susretima bile su bolje od oba protivnika. U prvoj utakmice savladale su ekipu Student iz Niša rezultatom 51:45 dok su u drugoj i pored zaostatka od 14 poena na kraju treće četvrtine uspele da se vrate u utakmicu i nakon produžetka savladaju domaćina, ekipu Mladosti sa 51:50 i time osvojile prvo mesto. U borbi da drugo mesto Student je bio bolji od domaćina i savladao ih sa 62:28.

Seniorke Gimnazijalca u 14. kolu Prve ženske regionalne lige jug gostuju ekipi Bagdala u Kruševcu, utakmica se igra u subotu od 16.15 sati.

Kadetkinje „Gimnazijalac-Tigra“ u 13. kolu ŽKLS gostuju u Novom Sadu gde se sastaju sa ekipom Ženske košarkaške akademije (ŽKA). Utakmica se igra u nedelju od 16 sati.