Dobanovci: Budućnost - Radnički Pirot 1:1 (1:0)

Radnički: Cvetanović, Vlajković, Dojkić, Tolić, Edoa (Bempah), Marković, Ćirković (Mančić), Mirković, Petrović, Spasić (Kostić Milutinović), Pobulić

Rezerve: Stanimirović, Mančić, Manić, Bempah, Radičević, Kostić Milutinović, Spasojević

Strelci: 1:0 Vukić 31. minut, 1:1 Dojkić 49. minut

Sudije: Marko Delibašić, Ilija Lovre, Nikola Rijavec, 4. sudija Danilo Nikolić

Delegat: Dragan Ković

Posmatrač: Dragomir Stanković

U poslednjem jesenjem, 23. kolu Prve lige Srbije danas su se u Dobanovcima sastali poslednjeplasirana Budućnost i trenutno šestoplasirana ekipa na tabeli, Radnički.

Današnji susret igran je po veoma hladnom vremenu, a ni stanje terena nije bilo na strani fudbalera. Pomoćni tereni u Pirotu su u mnogo boljem stanju nego ovaj u Dobanovcima.

Radni dan i pozicija na tabeli domaćina danas su privukli svega osamdesetak gledalaca od kojih je dobar deo onih koji bodre pirotske bele.

Domaćin je bolje ušao u meč i u prvih petnaest minuta utakmice drže više loptu u svom posedu, izveli su i dva kornera koje su pirotski fudbaleri lako rešili.

23. minut, bez promene rezultata i bez izglednih prilika na obe strane

25. minut prvi udarac na gol uputio je Pobulić iskosa sa leve strane, golman je odbranio

27. minut Tolić šalje dobar pas kroz sredinu ka Spasiću koji se za koji centimetar našao u ofsajd poziciji

30. minut Spasić iz prve šutira golman izbacuje loptu u korner

31. minut Gool 1-0 Vukić

Posle kornera za Radnički domaći su izveli brz kontra napad iz kog su postigli jedini pogodak u dosadašnjem delu meča

34. minut Petrović sa desetak metara šutira ali golman ponovo odlično interveniše

U poslednjih deset minuta prvog poluvremena imao je Radnički više od igre ali bez završnice.

Na odmor se otišlo vođstvom domaćina od 1-0

Nezadovoljan rezultatom Dejan Čelar je odmah na početku drugog poluvremena izvršio prvu izmenu, umesto Ćirkovića u igru je ušao Mančić

Drugi deo igre počeo je inicijativom gostiju.

49. minut Gool 1-1 Dojkić

Posle odličnog centaršuta iz kornera Dojkić je lepo zahvatio loptu glavom koja se od prečke odbila u gol.

Posle datog gola Radničkog usledio je period od 20 minuta prave rovovske borbe na sredini terena bez šansi

77. minut Mirković je zbog dva gruba starta na sredini terena dobio crveni karton

79. minut pao je jedan igrač budućnosti u šesnaestercu radničkog ali vrlo dobri sudija Delibašić pokazao je da se igra nastavi

85. minut umesto Edoe ulazi Bempah