18. februar 2019. 08:17 Sport Pirot Plus Online

Prva ženska regionalna liga-Jug B

11.kolo

Kruševac: ŽKK Bagdala-ŽKK Gimnazijalac 69:90 (17:14, 18:19, 16:29, 18:28)

Da ženska košarka ume da bude komplikovana i neizvesna pokazale su ovog vikenda kadetkinje i seniorke Gimnazijalca.

Najpre su kadetkinje u subotu priredile neprijatno iznenađenje treneru Vladici Ranđelovu i izgubile utakmicu u ledenoj balon sali u Svrljigu od slabijeg protivnika rezultatom 67:63.

Najefikasnije u timu Gimnazijalca bile su Danica Petrović sa 14, Jovana Ignjatović je ubacila 13, a Anđela Živković 10 poena.

Seniorke su u Kruševcu odigrale dva potpunio različita poluvremena. Loša igra iz Svrljiga prenela se i na prvo poluvreme utakmice u Kruševcu, pa je domaća Bagdala tokom druge četvrtine imala prednost i 7 poena da bi na poluvremenu bilo minimalnih 35:33 u njihovu korist. U drugom poluvremenu košarkšice Gimnazijalca kao da su se probudile, zaigrale svoju igru i deklasirale domaćina. Pred kraj utakmice prednost je bila čak +28 (60:88) za naše košarkašice, da bi na kraju rezultat bio 69:90.

Kadetkinje Gimnazijalca u sredu gostuju u Kladovu, a pionirke i mlađe pionirke istog dana igraju utakmice u Negotinu. Pionirke igraju i u subotu utakmicu u Nišu protiv ekipe Studenta.